در حال نمایش یک نتیجه

دستگاه لمینیت به شما امکان می‌دهد تا خیلی آسان و سریع کاغذهای مهم خود را با یک جلد محکم و بادوام پلاستیکی بپوشانید و از آنها محافظت کنید. لوازم جانبی لمینیت نیز استفاده از این دستگاه را راحت‌تر کرده و قابلیت‌های جدیدی را به آن اضافه می‌کنند. همچنین بسیاری از این لوازم جانبی برای حفظ و نگهداری مطلوب دستگاه در دراز مدت ضروری هستند.

دستگاه لمینیت چیست؟
در هر اداره، شرکت، آموزشگاه و حتی خانه‌ای، کاغذهایی وجود دارند که از اهمیت بالایی برخوردار هستند و باید از آنها محافظت شود. کار اصلی دستگاه لمینیت این است که یک لایه پلاستیکی شفاف را روی این کاغذها و اوراق مهم بچسباند. در نتیجه کاغذ همچنان شفاف و قابل خواندن خواهد بود و در عین حال، در برابر آسیب‌هایی مثل خیس شدن،‌ پاره شدن، چروک شدن، کثیف و کهنه شدن و… صد درصد مقاوم است.
علاوه بر لمینیت انواع کاغذ و کارت و اوراق مشابه، یکی دیگر از کاربردهای دستگاه لمینیت ساخت پاکت‌ یا همان کیسه در ابعاد و طرح‌های متنوع است. به همین دلیل بسیاری از کسب و کارها ترجیح می‌دهند به جای سفارش پاکت از شرکت‌های بیرونی، با خرید دستگاه لمینیت این نیاز خود را رفع کند و خودشان کنترل امور را به دست بگیرند.

انواع لوازم جانبی دستگاه لمینیت
مانند بسیاری دیگر از تجهیزات اداری و صنعتی، دستگاه‌های لمینیت نیز دارای لوازم جانبی اختصاصی هستند. با استفاده از لوازم جانبی لمینیت، کارایی دستگاه افزایش می‌یابد و می‌توانید از امکانات بیشتری برای لمینیت انواع کاغذ و یا پاکت‌ها استفاده کنید. در اینجا برخی از محبوب‌ترین انواع لوازم‌ جانبی دستگاه لمینیت را معرفی می‌کنیم.

گوشه گیر کاغذ لمینیت
حتماً متوجه شده‌اید که کارت‌ها یا کاغذهای لمینیت شده که به اصطلاح به آن‌ها پرس شده هم می‌گویند، دارای گوشه‌های نوک تیز و زاویه دار هستند. دستگاه گوشه گیر تنها با یک حرکت می‌تواند این گوشه‌های تیز و ناخوشایند را به شکل گرد و ایده آل در بیاورد که هم ظاهر حرفه‌ای‌تری به اسناد و مدارک شما می‌دهند و هم استفاده از آنها را راحت‌تر می‌سازند.
دستگاه‌های گوشه گیر انواع مختلفی دارند که بسته به نوع استفاده طبقه بندی می‌شوند. مدل‌های دستی و رومیزی برای مصرف عادی و هر از گاهی مناسب هستند؛ اما برای استفاده در مقیاس صنعتی و گوشه گیری حجم زیادی از اسناد لمینیت شده، باید از مدل برقی و یا مدل دستی صنعتی استفاده شود.

کیت پاکسازی دستگاه لمینیت
برای افزایش عمر مفید دستگاه لمینیت خود، باید نگهداری اصولی از آن به عمل بیاورید. کیت نگهداری و پاکسازی دستگاه لمینیت یکی از لوازم جانبی ضروری هستند که دیر یا زود به آن نیاز پیدا خواهید کرد. این کیت برای پاکسازی غلتک‌های دستگاه لمینیت و سایر اجزای داخلی آن کاربرد دارد. به کمک کیت پاکسازی شما قادر خواهید بود تا چسب‌های به جا مانده از قبل را به شکل کامل پاکسازی کنید و از پوسیدگی دستگاه و یا گیر کردن آن جلوگیری نمایید.

پانچ مخصوص لمینیت
دستگاه پانچ مخصوص لمینیت برای سفارشی سازی پاکت‌هایی که به کمک دستگاه لمینیت تولید می‌شوند کاربرد دارد. در بسیاری از مواقع، ممکن است بخواهید تا پاکت‌هایی که با استفاده از دستگاه لمینیت ساخته‌اید را با ایجاد یک سوراخ بهینه سازی کنید تا کاربری بهتری داشته باشد. اگر بخواهید این پاکت‌ها را به شکل سفارشی همراه با سوراخ خریداری کنید، هزینه تولید آنها بسیار بیشتر از خرید یک دستگاه پانچ خواهد بود. این دستگاه نیز هم در مقیاس اداری و هم صنعتی در بازار موجود است.

میز کار لمینیت
میز کار دستگاه لمینیت که به آن کابینت لمینیت گفته می‌شود نیز از لوازم جانبی اساسی محسوب می‌شود که به شما در نگهداری از مواد اولیه و سایر لوازم مربوط به دستگاه کمک می‌کند. معمولاً از این میزها برای نگهداری رول‌های لیمینت و همچنین بسته‌های کاغذ استفاده می‌شود. اکثر میز کارهای لمینیت دارای پایه‌های چرخ دار هستند تا به راحتی قابل انتقال باشند و بتوانید آن را در محیط دفتر یا کارگاه حرکت دهید. میزهای کار لمینیت با توجه به ابعاد آنها و تعداد طبقات دسته بندی می‌شوند.