در حال نمایش 22 نتیجه

قطعات پلاتر

پلاترها دستگاه‌هایی تخصصی برای چاپ در ابعاد بزرگ و با کیفیت صنعتی هستند. اگرچه پلاترها عموماً به طول عمر مفید بالای خود معروف هستند، اما هر از گاهی ممکن است دچار نقص و خرابی‌هایی شوند که برای رفع آن نیاز به خرید قطعات پلاتر خواهید داشت.
نکته‌ای که در تهیه قطعات و لوازم جانبی پلاتر حائز اهمیت است، کیفیت و استاندارد بودن این تجهیزات است. در صورت استفاده از قطعات نامطلوب حتی اگر مشکل دستگاه حل شود، کیفیت و دقت چاپ مانند روز اول نخواهد بود. این در حالی است که از آنجایی که پلاتر در صنایعی مثل نقشه کشی، طراحی، تصویرسازی و… به کار می‌رود، وضوح و دقت چاپ باید همواره در بهترین سطح ممکن باشد.
فروشگاه اینترنتی یوچاپ با نزدیک به یک دهه فعالیت در زمینه واردات مطرح‌ترین برندهای پلاتر و همچنین دستگاه‌های فتوکپی چند کاره، کار تأمین قطعات و لوازم جانبی با کیفیت را نیز انجام می‌دهد. علاوه بر تانک و مخزن‌های جوهر که جزو لوازم مصرفی پلاتر محسوب می‌شوند، در یوچاپ می‌توانید تقریباً هر قطعه‌ای را که برای تعمیر پلاتر خود نیاز دارید پیدا کنید. در اینجا به شکل مختصر چند مورد از پر مصرف‌ترین قطعات پلاتر را بررسی می‌کنیم.

موتور اسکن پلاتر
پلاترها به عنوان یک ماشین پیچیده، قطعات مکانیکی فراوانی دارند که در طول زمان بنابر دلایل مختلف ممکن است کارایی خود را از دست بدهند. یکی از این قطعات مکانیکی، موتور اسکن پلاتر است که عامل حرکت کریج در پلاتر است. گاهی مشکل موتور صرفاً مربوط به گیر کردن پارچه یا کاغذ می‌شود اما گاهی نیز مشکل جدی‌تر بوده و نیاز به تعویض موتور خواهید داشت که می‌توانید با خرید موتور اسکن پلاتر این مشکل را رفع کنید.

پوسته کریج پلاتر
از دیگر قطعات مکانیکی پلاتر که در معرض آسیب و خرابی قرار دارند، پوسته کریج است. هر گونه مشکل در پوسته کریج نه تنها کیفیت چاپ را با کاهش قابل ملاحظه‌ای مواجه می‌کند، بلکه می‌تواند در مرور زمان به سایر اجزای پلاتر نیز آسیب برساند؛ بنابراین اگر فکر می‌کنید که پوسته شما نیاز به تعمیر ا تعویض دارد، هر چه زودتر برای رسیدگی به آن اقدام کنید تا عمر مفید دستگاه پلاتر خود را افزایش دهید.

تسمه پلاتر
حتی در بهترین مدل‌های پلاتر نیز، تسمه کریج یکی از قطعاتی است که بعد از سالها استفاده دچار استهلاک شده و کیفیت اولیه خود را از دست می‌دهد. به خصوص اگر به شکل روزانه از دستگاه پلاتر استفاده کنید، خواهید دید که خیلی زودتر این تسمه دچار ساییدگی شده و در عملکرد دستگاه اثر منفی می‌گذارد. تسمه‌های استاندارد و با کیفیت دوام بیشتری دارند و باعث می‌شوند تا در دراز مدت هزینه کمتری برای خرید تسمه‌ جدید بپردازید و در هزینه‌های نگهداری و سرویس پلاتر صرفه جویی کنید.

هارد پلاتر
هارد درایو یکی از لوازم جانبی برای هر پلاتری محسوب می‌شود. معمولاً در هارد یک پلاتر دستورات مختلف که مربوط به تنظیمات عملکرد دستگاه و همچنین فایل‌های لازم برای چاپ ذخیره می‌شوند. هارد درایوها در قسمتی از پلاتر قرار گرفته‌اند تا در معرض آسیب فیزیکی نباشند اما باز هم گاهی ممکن است هارد پلاتر شما ارور بدهد و نیاز به خرید یک هارد جدید برای آن داشته باشید.

قطعات الکترونیک پلاتر
همانطور که می‌دانید، بردهای الکترونیکی نقش مهمی در عملکرد پلاتر دارند. پلاترهای مدرن عملکردهای هوشمندی را ارائه می‌دهند که همگی آن‌ها توسط این بردها امکان پذیر شده است. با توجه به مشکلات مربوط به تحریم، پیدا کردن بردهای با کیفیت برای پلاتر به کاری دشوار در ایران تبدیل شده است. با این حال اما یوچاپ توانسته بردهای مربوط به رایج‌ترین انواع پلاتر مثل پلاترهای اچ پی را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.
از برد ماژول پلاتر که تمامی عملکردهای پلاتر را کنترل می‌کند گرفته تا بردهای تخصصی مثل برد کریج که مربوط به عملکرد کریج دستگاه و موتور آن می‌شود. سنسور انکودر نیز یکی دیگر از قطعات الکترونیکی است که خرابی آن می‌تواند به کلی دستگاه را از کار بیندازد. همچنین کارت شبکه که یکی از لوازم جانبی کاربردی پلاتر محسوب می‌شود و قطعه پاور که جزو مهم‌ترین قطعات پلاتر محسوب می‌شود نیز در فروشگاه اینترنتی یوچاپ موجود هستند.