در حال نمایش یک نتیجه

تونر یک مخلوط پودر مانند است که در دستگاه‌های فتوکوپی و پرینترهای لیزری مورد استفاده قرار می‌گیرد. تونر دستگاه فتوکپی در قالب کارتریج ارائه می‌شود و کاربرد آن چاپ و یا پرینت متن و تصاویر روی کاغذ است. به همین دلیل این محصول به عنوان یکی از ضروری‌ترین لوازم جانبی دستگاه فتوکپی محسوب می‌شود که بدون آن عملاً دستگاه کارایی نخواهد داشت.
کارتریج‌های تونر برای استفاده در دستگاه‌های فتوکپی رنگی نیز ارائه می‌شوند و شامل رنگ‌های فیروزه‌ای، سرخابی، زرد و مشکلی می‌شوند. از ترکیب این رنگ‌ها با یکدیگر می‌شود به طیف وسیعی از رنگ‌های متنوع دست یافت که آنها را به گزینه‌ای ایده آل برای دستگاه فتوکپی تمام رنگی تبدیل کرده است.

ظرفیت چاپ هر تونر فتوکپی چقدر است؟
هنگام خرید تونر فتوکپی، یکی از سؤالات همیشگی این است که هر تونر تا چند وقت کارایی دارد. پاسخ به این سؤال تا حد زیادی بستگی به نوع دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید و همچنین برند کارتریج تونر یا جوهر بستگی دارد. به همین دلیل نمی‌شود یک پاسخ ساده و یک راست برای این سؤال در نظر گرفت.
برای آن که بهترین انواع تونر را برای دستگاه فتوکپی خود خریداری کنید، به برندهایی که سازنده دستگاه پیشنهاد کرده رجوع کنید. اکثر سازنده‌های دستگاه فتوکپی و پرینتر معمولاً در توضیحات دستگاه خود، کارتریج‌هایی که بیشترین سازگاری و بازدهی را برای آن مدل به خصوص دارند معرفی می‌کنند.

بهترین تونر برای دستگاه فتوکپی
اگر به تازگی یک پرینتر یا دستگاه فتوکپی خریده‌اید و مطمئن نیستید که از چه نوع کارتریجی برای آن استفاده کنید، نگران نباشید. راهکارهای مختلفی وجود دارند که به شما در خرید کارتریج ایده‌ آل و مناسب کمک می‌کنند. در اینجا به شکل مختصر این راه‌ها را معرفی می‌کنیم:

راحت‌ترین راه برای انتخاب تونر مناسب این است که تونری مشابه با تونر فعلی دستگاه فتوکپی انتخاب کنید. کافی است برند و مدل تونر فعلی خود را مشاهده کرده و آن را سفارش دهید. یا آن که از فروشگاه مورد نظر خود بخواهید تا تونرهای مشابه همین مدل را به شما معرفی کند.
اگر دستگاه را به تازگی خریده‌اید و هیچ تونر و کارتریجی در آن وجود ندارد، می‌توانید از وب سایت خود شرکت سازنده کمک بگیرید. تقریباً همه برندهای مطرح در زمینه دستگاه‌های فتوکپی و پرینتر، لیست کاملی از محصولات خود را در وب سایت رسمی خود قرار داده‌اند. با جستجوی مدل دستگاه خود در این لیست، می‌توانید تمامی کارتریج‌های سازگار با دستگاه خود را ببینید و آن‌ها را سفارش دهید.
علاوه بر وب سایت، در دفترچه راهنمای دستگاه نیز تونرهای سازگار با دستگاه فتوکپی ذکر شده‌اند. لازم به ذکر است که گاهی ممکن است تونرهایی که در راهنمای رسمی شرکت ذکر نشده‌اند نیز با دستگاه شما سازگاری داشته باشند؛ اما توصیه می‌شود برای دستیابی به حداکثر بازده و چاپ با بهترین کیفیت، از تونرهای پیشنهادی خود شرکت سازنده استفاده نمایید.

نحوه تعویض تونر دستگاه فتوکپی
اگر تا به حال تجربه این کار را نداشته باشید، ممکن است تعویض کارتریج‌های تونر برای شما کاری دشوار و پیچیده به نظر برسد؛ اما در حقیقت انجام این کار بسیار ساده، بدون دردسر و سریع انجام می‌گیرد.
در اکثر دستگاه‌های فتوکپی، هنگامی که تونر رو به اتمام است صفحه نمایشگر دستگاه پیام مربوطه را نشان می‌دهد که به شما کمک می‌کند تا بدانید باید به زودی تونر دستگاه را عوض کنید. وقتی که تونر کاملاً تمام شد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که محفظه تونر را باز کنید، تونر قبلی را بردارید و کارتریج‌های جدید را جایگذاری کنید.
محفظه تونر در قسمت مشخصی از دستگاه تعبیه می‌شود تا دسترسی به آن راحت باشد. در بعضی موارد، این محفظه با استفاده از دکمه باز می‌شود. اگر نتوانستید این محفظه را پیدا کنید و یا راه صحیح باز کردن آن را دقیقاً نمی‌دانید، می‌توانید از دفترچه راهنمای دستگاه استفاده کرده و یا از متخصصین مربوطه کمک بگیرید. در نهایت برای اطمینان از این که کار تعویض و نصب تونر جدید با موفقیت انجام شده، توصیه می‌شود تا یک صفحه را به عنوان آزمایشی چاپ کنید و کیفیت چاپ را بررسی نمایید.