مشاهده همه 4 نتیجه

برای آن که طول عمر مفید دستگاه فتوکپی را افزایش دهید و بتوانید از قابلیت‌های متنوع آن با بالاترین کیفیت استفاده کنید، نباید از لوازم جانبی فتوکپی خود غافل شوید. فتوکپی به دستگاهی گفته می‌شود که برای نسخه برداری و پرینت متن و تصویر کاربرد دارد. اما امروزه این دستگاه‌ها قابلیت‌های فراوانی را ارائه می‌دهند و به یک ماشین چند کاره تبدیل شده‌اند و به همین دلیل، تجهیزات و لوازم جانبی بیشتری نسبت به قبل نیاز دارند.

لوازم جانبی فتوکپی
هنگام خرید دستگاه فتوکپی و بررسی ویژگی‌ها و مشخصات دستگاه‌های مختلف، متوجه خواهید شد که دستگاه‌های مدرن فتوکپی چیزی بیشتر از یک ماشین برای کپی، پرینت، فکس و اسکن هستند. بسیاری از این دستگاه‌ها قابلیت‌هایی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند که می‌توانند به شکل چشمگیری راندمان کاری را افزایش داده و باعث صرفه جویی در زمان و انرژی شما شوند.
بسیاری از لوازم جانبی فتوکپی نیز به همین منظور طراحی شده‌اند تا قابلیت‌های جدیدی را به دستگاه شما اضافه کنند. همچنین لازم به ذکر است که تعدادی از این لوازم جانبی برای حفظ و نگهداری دستگاه و بهبود عملکرد آن ضروری هستند. در اینجا به شکل مختصر چند مورد از کاربردی‌ترین لوازم جانبی فتوکپی را معرفی می‌کنیم:

تونر فتوکپی
تونر جزو آن دسته از لوازم جانبی فتوکپی است که جزو لوازم مصرفی دستگاه محسوب می‌شود و هر چند وقت یک بار باید آن را تعویض کنید تا دستگاه بتواند به کار خود ادامه دهد. تونرها در واقع پودرهای رنگی بسیار ریزی هستند که در چند رنگ اصلی تولید می‌شوند و با استفاده از ترکیب این رنگ‌ها، شما به طیف گسترده‌ای از رنگ‌های مختلف برای چاپ و پرینت دسترسی خواهید داشت.
کیفیت تونر به شکل مستقیم روی کیفیت چاپ دستگاه نیز اثرگذار است. به همین دلیل توصیه می‌شود همواره از تونرهای با کیفیت و شناخته شده استفاده کنید. هر دستگاه فتوکپی با چندین نوع مختلف از تونرها سازگاری دارد که در دفترچه راهنمای آن و یا وب سایت سازنده دستگاه ذکر شده است.

 فینیشر (منگنه زن) فتوکپی
فینیشر یا منگنه زن دستگاهی جانبی است که روی دستگاه فتوکپی نصب می‌شود و کاربرد اصلی آن، منگنه زدن، پانچ کردن و یا دسته بندی کردن کاغذها در خروجی دستگاه فتوکپی است. دستگاه فینیشر خود دارای دو مدل داخلی و خارجی است. فینیشر داخلی همانطور که از نام آن مشخص است درون ساختار فتوکپی نصب می‌شود و هیچ فضایی را در اطراف دستگاه اشغال نمی‌کند. فینیشرها ظرفیت مشخصی برای کار دارند. به عنوان مثال مدل‌های متوسط فینیشر داخلی می‌توانند تا پانصد صفحه را (بستگی به ضخامت صفحات نیز دارد) به شکل یکجا پردازش کنند.
فینیشرهای خارجی مدل دیگری از فینیشرها هستند که به عنوان یک دستگاه جانبی روی فتوکپی سوار می‌شوند و نیاز به فضای بیشتری برای نصب دارند. این دستگاه‌ها برای کسانی که حجم زیادی از کپی و پرینت را در طول روز پردازش می‌کنند مناسب هستند و می‌توانند سرعت و نظم کارها را در یک اداره یا شرکت ارتقا دهند. فینیشرهای خارجی ظرفیت بیشتری نسبت به مدل داخلی دارند و همچنین قابلیت‌های جدیدی را نیز ارائه می‌دهند. به عنوان مثال بعضی از مدل‌های پیشرفته فینیشر خارجی قابلیت صحافی را نیز دارند.

کارت خوان فتوکپی
با توجه به پیشرفته شدن دستگاه‌های فتوکپی و پرینتر، بسیاری از آنها را می‌توان یک کامپیوتر کوچک قلمداد کرد که قابلیت‌های فراوانی را در اختیار نیروهای یک شرکت یا اداره می‌گذارند. برای مدیریت این حجم گسترده از قابلیت‌ها و همچنین افزایش ایمنی اطلاعاتی که از طریق پرینتر پردازش می‌شوند،‌ استفاده از دستگاه کارت خوان مخصوص فتوکپی به عنوان یکی از لوازم جانبی فتوکپی کمک بزرگی به مجموعه شما خواهد کرد.
این دستگاه می‌تواند با همان کارت‌هایی که برای ورود و خروج به مجموعه استفاده می‌شوند سازگار شود و به این طریق هر شخصی که از پرینتر استفاده می‌کند، می‌تواند اطلاعات مربوط به خود را دور از دسترس دیگران نگهداری کند. همچنین به کمک کارت خوان شرکت‌ها می‌توانند روند استفاده از پرینتر را رهگیری کنند و از بسیاری از مشکلات مثل هدر رفتن کاغذ یا پاک شدن اطلاعات ذخیره شده در دستگاه و مسائل امنیتی جلوگیری نمایند.