وبلاگ

هزینه تعمیر پلاتر اچ پی

هزینه تعمیر پلاتر اچ پی

خدمات تعمیر پلاتر HP شامل موارد متنوعی می شود. این که پلاتر شما دچار چه مشکلی شده باشد و به چه نوعی از خدمات تعمیرات پلاتر اچ پی نیاز داشته باشد، بر هزینه تعمیر پلاتر اچ پی اثرگذار است. در این مطلب خواهیم دید که خدمات تعمیر پلاتر HP شامل چه مواردی است و هزینه تعمیرات پلاتر HP در چه طیف قیمتی قرار دارد.

هزینه تعمیرات پلاتر اچ پی

پلاتر به پرینترهای تخصصی گفته می شود که برای چاپ عکس، طرح نقشه و متون عریض روی انواع کاغذ یا و دیگر سطوح نازک مانند پلاستیک یا حتی چوب بهینه سازی شده اند. پلاترهای اچ پی یکی از پرطرفدارترین پلاتر ها در بازار جهانی هستند.

یکی از دلایل آن، دوام و طول عمر مفید بالای پلاتر های HP می باشد. اما این به آن معنا نیست که پلاتر اچ پی هرگز دچار خرابی نمی شود. بلکه مانند هر وسیله و ابزار دیگری، بروز مشکل در عملکرد پلاتر اچ پی کاملا محتمل است و شما باید خود را برای خرابی پلاتر اچ پی آماده کنید تا کسب و کار شما با وقفه مواجه نشود.

رفع خرابی پلاتر اچ پی

خرابی پلاتر اچ پی می تواند به دلایل متعددی اتفاق بیفتد. از قدیمی شدن دستگاه گرفته تا آلوده و فرسوده شدن برخی قطعات آن. در برخی موارد نیز مشکلی که به نظر شما خرابی می آید، در واقع ممکن است مربوط به کیفیت پایین فایل مورد استفاده باشد. در این شرایط با بهبود کیفیت فایل و یا استفاده از یک فایل جایگزین خواهید دید که کیفیت چاپ دوباره به حالت عادی بر می گردد و نیازی به صرف هزینه تعمیر پلاتر اچ پی نخواهید داشت.

از جمله نشانه های خرابی پلاتر HP می شود به کمرنگ یا پررنگ شدن چاپ به شکل غیر طبیعی، وجود نقاط و خطوط اضافی در چاپ و صدای غیر عادی هنگام چاپ اشاره کرد. برای ریشه یابی این نشانه ها، توصیه می شود همیشه از تعمیرکاران متخصص و حرفه ای استفاده کنید تا هر چه سریع تر جلوی افزایش هزینه تعمیرات پلاتر اچ پی را بگیرید. در برخی موارد بروز صدای غیر عادی می تواند خبر از مشکلی بزرگ و خطرناک بدهد که ممکن است آسیب جدی به دستگاه شما و مکانیسم چاپ آن برساند.

در نتیجه به محض این که صدای غیر عادی از دستگاه شنیدید، فرایند چاپ را متوقف کنید تا مشکل آن توسط یک تعمیرکار حرفه ای و آموزش دیده بررسی شود. اگر چه در بعضی از موارد صدای غیر عادی نشانه یک مشکل سطحی است، اما بهتر است جانب احتیاط را رعایت کرده و برای بدترین حالت ممکن آماده شوید.

ارائه خدمات تعمیر پلاتر HP با کمترین هزینه

خدمات تعمیر پلاتر HP توسط شرکت های معتبر در کشور ارائه می شود. یکی از این شرکت ها، شرکت فنی یوچاپ می باشد که مزیت آن نسبت به سایر شرکت ها این است که قابلیت فرستادن تعمیرکار تخصصی پلاتر به هر نقطه ای از ایران را دارد. شما حتی می توانید قبل از دریافت خدمات تعمیرات پلاتر اچ پی، با مشاورین با تجربه و آموزش دیده در زمینه پلاتر صحبت کنید تا مطمئن شوید که آیا پلاتر شما به تعمیر نیاز دارد یا نه. با این روش در هزینه تعمیر پلاتر اچ پی صرفه جویی چشمگیری خواهید کرد.

بهترین راهکار برای کاهش هزینه تعمیرات پلاتر اچ پی پیشگیری از خراب شدن دستگاه با انجام سرویس های دوره ای است. در سرویس های دوره ای دستگاه به شکل کامل تمیز می شود و اگر مشکلی هم وجود داشته باشد، قبل از آن که باعث توقف کامل دستگاه و ضرر رساندن به کسب و کار شما شود شناسایی می شود و به این صورت با کمترین هزینه تعمیرات پلاتر اچ پی انجام خواهد شد. پس سعی کنید که حتما سرویس های دوره ای را برای پلاتر اچ خود جدی بگیرید به خصوص اگر از عمر دستگاه شما چند سالی گذشته است.

انواع خرابی پلاتر HP

همانطور که گفته شد، یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در هزینه تعمیرات پلاتر HP نوع خرابی است که برای پلاتر به وجود آمده. پلاتر ها نسبت به پرینتر های معمولی دستگاه های پیشرفته تر و در نتیجه پیچیده تری هستند. این یعنی تنوع مشکلاتی که برای آن ها به وجود می آید نیز بیشتر است و همانطور که در درمان یک بیماری اولین و مهم ترین قدم تشخیص درست بیماری است، در تعمیر پلاتر اچ پی نیز اولین قدم تشخیص دقیق علت اصلی مشکل به وجود آمده است.

منظور از علت اصلی مشکل این است که گاهی پلاتر با مشکلات به ظاهر جزئی مواجه می شود که به نظر خرابی بزرگی نمی آیند. اما ممکن است این مشکل جزئی در واقع یکی از عوارض یک مشکل بزرگ تر باشد که در آینده می تواند خود را نشان بدهد.

به همین دلیل توصیه می شود برای تعمیر پلاتر اچ پی، سعی کنید از بهترین تعمیرکار در دسترس استفاده کنید تا مطمئن شوید که دستگاه شما به خوبی معاینه شده و اشکالات احتمالی آن شناسایی شده اند. در واقع هزینه تعمیر پلاتر HP باید اولویت دوم شما باشد چرا که پلاتر ها دستگاه های ظریف و حساسی هستند و تنها باید توسط متخصصی حرفه ای و با تجربه تعمیر شوند. در غیر این صورت، ریسک گسترش خرابی را به جان می خرید و در دراز مدت هزینه تعمیر پلاتر HP برای شما چند برابر بیشتر از حالت عادی خواهد شد.

اولین راه برای شناسایی علت خرابی پلاتر اچ پی، رجوع به سیستم عیب یاب خود دستگاه است. پلاترهای اچ پی دارای یک سیستم هوشمند مشکل یابی هستند که برای هر یک از مشکلات ممکن برای دستگاه، یک کد اختصاصی در نظر گرفته است و به کمک این کد شما می توانید بفهمید که مشکل از کجا است. در اینجا رایج ترین کد های خرابی که توسط پلاتر نمایش داده می شوند را معرفی می کنیم:

  • 11:11 ارور کابل عقبی دستگاه
  • 21:10 ارور service station
  • 86:01 ارور مربوط به مچاله شدن کاغذ یا خرابی تسمه
  • 81:01 ارور مربوط به سنسور دستگاه
  • 79:04 ارور مربوط به خرابی کارتریج و اختلال در مسیر عبور کاغذ به دلیل پوسیدگی تسمه یا خرابی کارتریج

این ها مشکلات یا ارورهایی هستند که نسبت به بقیه مشکلات در پلاتر ها رایج تر می باشند. همانطور که در بالاتر اشاره شد با انجام مرتب سرویس های دوره ای برای نگهداری از دستگاه و افزایش عمر مفید آن، می توانید این مشکلات را به تعویق بیندازید اما بالاخره این احتمال وجود دارد که دستگاه شما دچار یکی از این مشکلات شود و نیاز به پرداخت هزینه تعمیر پلاتر اچ پی برای رفع آن داشته باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

هیچ نظری وجود ندارد